Školení

study

Jako většina učitelů a školitelů jsem i já začínal nejprve s proškolováním kamarádů na základní škole. S odstupem času jsem však zjistil, že dělat při vysoké škole brigádně učitele juda nebo matematiky mi přináší více zábavy a více rozvíjí kreativitu, než např. výdělek za pokladnou v Tescu.

Nejdůležitější roli hraje přístup školitele, lektora. Všimněte si, že lektoři, kteří jsou „v pohodě“, občas prohodí nějaký ten vtípek a položí praktickou ukázku, jsou u Vás ceněni větší měrou. A hlavně si z jejich hodin odnášíte to, pro co jste za nimi přišli – dobrý pocit. Dobrý pocit, že umíte něco nového a že jste něčemu porozuměli.


Možná jste se setkali s metodami učení, kdy Vás i náročná látka začala bavit a připadalo Vám, že jí rozumíte. Proč tomu tak bylo? Existuje totiž několik způsobů, jak se látku naučit.

  • Drilování - osobně ho nesnáším a čím je člověk vytíženější, ve skluzu a látka ho nebaví, tím hůře se driluje. Většina mých doučování a školení se bez tohoto lehce obejde.
  • Praktické využití, ukázky, používání – začnete některé věci brát jako samozřejmost a osvojíte si je. Osobně mám za to, že tato metoda je nejefektivnější.
  • Opakování látky s odstupem času – nic těžkého a navíc se jedná o velmi účinnou metodu.

Bohužel ve školství se pohybují většinou lidé, kteří své vyučování berou pouze jako svou „práci“. Je jejich plným úvazkem a mnohdy je ani nebaví tak, jak by měla. To způsobí, že Vy z hodin často odcházíte s pocitem, že se musíte vše doučit doma, a to jen proto, že na Vás učitel neměl čas ani chuť se Vám dostatečně věnovat.

Žádné tyto nešvary u mě nenajdete! Garantuji Vám, že hodiny pod mým vedením nebudou nikdy nudné, a zároveň budou plnit vzdělávací požadavky.


Co vyučuji/doučuji?

  • Matematiku pro 1. i 2. stupeň základní školy, středoškolskou matematiku, matematiku pro potřeby gymnázií a vysokoškolskou matematiku (analýzu, algebru, statistiku, geometrii, geometrii ve více dimenzích)
  • Programování (algoritmy, nástroje, jazyky – zde záleží na konkrétním zadání)
  • Elektro a počítače (slaboproud, silnoproud, hardware)
  • Pro ostatní technické předměty mne kontaktujte.

Pro školení a prezentace zajišťuji:

  • Přípravu školící místnosti vč. zajištění občerstvení
  • Úvod, vedení školení a prezentace

Nabízím jak doučování pro jednotlivce, tak vyučování/školení pro skupiny 10 – 200 lidí.

Neváhejte se na mne kdykoliv obrátit (viz  Kontakty).